Sprawy rozwodowe

Sprawy rozwodowe są niezwykle delikatne. Wiele osób nie radzi sobie z występowaniem przed sądem, nie wiedzą, czego mogą się spodziewać, jakie pytania może zadać sędzia, lub bardzo emocjonalnie reagują na poruszane kwestie. W takiej sytuacji warto zdecydować się na pomoc adwokata. Nasza kancelaria prawna zajmuje się kompleksowym prowadzeniem spraw rozwodowych. Doradzamy w zakresie rozwodów z orzeczeniem o winie i bez. Wspieramy również w sprawach związanych z zabezpieczeniem alimentów, ustaleniem kontaktów i miejscem zamieszkania dzieci, a także w pozostałych sprawach rodzinnych.

Kiedy warto zdecydować się na rozwód bez orzekania o winie?

Jeśli planujesz rozstanie, jeszcze przed złożeniem pozwu rozwodowego do sądu, powinieneś zastanowić się, czy decydujesz się na rozwód z orzekaniem o winie, czy bez. Wiele małżeństw decyduje się na rozwód bez orzekania o winie, czyli za obopólną zgodą stron, ponieważ takie rozwiązanie często skraca czas postępowania sądowego, a co za tym idzie, minimalizuje jego koszty. Warto zdecydować się na takie rozwiązanie, jeśli małżonkowie doszli do porozumienia w kwestii alimentów, podziału majątku czy kontaktów z dziećmi. W sytuacji, gdy wina jednego z partnerów jest oczywista, np. doszło do zdrady, małżonkowie częściej decydują się na rozwód z orzekaniem o winie. Zazwyczaj powoduje to, że sprawy bardziej się komplikują. Nierzadko konieczne jest przeprowadzenie kilku rozpraw jednak strona uznana za niewinną rozpadu małżeństwa ma o wiele większe szanse na uzyskanie alimentów na siebie czy dzieci.

Aby dobrze przygotować się do rozwodu i zebrać odpowiednie środki dowodowe, warto poradzić się adwokata, który pomoże poznać specyfikę rozpraw rozwodowych.